W zeszłym tygodniu przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę Katarzyny Domańskiej, margonińskiej artystki w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie.

Pani Kasia obecnie jest studentką trzeciego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ze specjalizacją z malarstwa sztalugowego oraz malarstwa ściennego. Aktywnie udziela się w kole naukowym - "Kobaltowym Kaktusie" - dzięki czemu miała przyjemność brać udział w kilku wystawach zbiorowych. Artystka traktuje naturę jako niekończące się źródło inspiracji w swojej twórczości często pokazuje jej surowość i dosłowność, co podkreśla pierwotny charakter. Dla wielu dzieci było to niezwykłe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy miały okazję pobytu w „galerii malarstwa” i obcowania z tego typu sztuką. Dużo radości dzieciom sprawiło odnajdywanie wśród obrazów miejsc w Margoninie. Było to dla przedszkolaków niewątpliwie bogate przeżycie artystyczne, które uwrażliwi ich osobowości na sztukę.

Galeria zdjęć z oglądania wystawy Pani Katarzyny Domańskiej w Bibliotece Publicznej w Margoninie 2022

Margonin, okolice i natura w twórczości młodej artystki nr1
Margonin, okolice i natura w twórczości młodej artystki nr2