Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu dziecka. Dlatego Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w pierwszym miesiącu nowego roku kalendarzowego. Z tej okazji 25 stycznia dzieci z naszej grupy wcieliły się w role Krasnali, które uczestniczyły w ważnej „misji”, polegającej na zorganizowaniu niespodzianki dla Babci i Dziadka.

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…
To Święto Babci i Święto Dziadka…
Łza wówczas się kręci w oku…
o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy
i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. 24 stycznia swoje Babcie i Dziadków powitały w przedszkolu dzieci oraz Panie z grupy „Czerwony Kapturek”.

Kurtyna, scena, światło, to pierwsze słowa, które kojarzą nam się, gdy słyszymy „teatr”. Jednak, jeśli wyjmiemy „teatr” poza wyniosłe mury budynku zwanego „teatrem”? Kurtyna i scena tam zostaną. Zostaje nam do dyspozycji esencja, czyli aktorzy, rekwizyty, scenografia i muzyka grana na żywo. Dlatego przedszkolaki spotkały się na kolejnym przedstawieniu muzycznym z „Teatrem Kulturka”, gdzie aktorzy ukazali:

Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku, z tej okazji Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienia oraz posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu wnucząt.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy Misia Uszatka gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.