Kurtyna, scena, światło, to pierwsze słowa, które kojarzą nam się, gdy słyszymy „teatr”. Jednak, jeśli wyjmiemy „teatr” poza wyniosłe mury budynku zwanego „teatrem”? Kurtyna i scena tam zostaną. Zostaje nam do dyspozycji esencja, czyli aktorzy, rekwizyty, scenografia i muzyka grana na żywo. Dlatego przedszkolaki spotkały się na kolejnym przedstawieniu muzycznym z „Teatrem Kulturka”, gdzie aktorzy ukazali:

Jak ważne w muzyce jest tempo. Przecież każdy z nas jest inny i w swój niepowtarzalny sposób wyjątkowy. Artyści zwrócili na to uwagę oraz wspólnie z dziećmi bawili się tempem w muzyce. Przedszkolaki wspólnie z aktorami stworzyli wiele niepowtarzalnych momentów, których bazą była wyobraźnia i kreatywność. Każdy utwór ma swoją konstrukcję, ale to od wykonawcy zależy, jak go zagra, czyli jego tempo. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że podobnie jest z tempem życia. To było interaktywne spotkanie, w którym dzieci dzięki muzyce przekonały się, jak ważne jest nasze naturalne tempo.

Galeria zdjęć z przedstawienia muzycznego pt.: "Nie wolno czy nie szybko?" 2023

Nie wolno, czy nie szybko nr1