Zabawy z kolorowymi skarpetami u Krasnala Hałabały

Praca plastyczno-techniczna pt. „Kolorowe skarpety” była okazją do rozwijania sprawności manualnej, szczególnie drobnych mięśni dłoni. Przygotowując materiał do wykonania zadania dzieci miały okazję do udziału w świetnej zabawie sensorycznej.

dzieci podczas zabaw matematycznych z liczmanami

Rozwijając myślenie matematyczne wykorzystujemy wiele ciekawych pomocy. Były to na przykład guziki różnych kształtów i kolorowe patyczki.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasza najmłodsza grupa zaprosiła niesamowitych gości- swoje babcie i dziadków. Dzieci przygotowały moc niespodzianek.

Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu dziecka. Dlatego Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w pierwszym miesiącu nowego roku kalendarzowego. Z tej okazji 25 stycznia dzieci z naszej grupy wcieliły się w role Krasnali, które uczestniczyły w ważnej „misji”, polegającej na zorganizowaniu niespodzianki dla Babci i Dziadka.

Święta tuż, tuż, więc w grupie „Krasnala Hałabały” postanowiliśmy wypróbować swoje kulinarne umiejętności piekąc pierniczki. Rozpoczęliśmy od ubrania fartuszków oraz przygotowania wszystkich produktów zgodnie z przepisem.