poczta listy dzieci

Każdego dnia doręczają setki przesyłek, dbając o to, aby listy dotarły na czas... 18 października swoje święto mają wszyscy pracownicy Poczty Polskiej. Dzień ten często nazywany jest Dniem Listonosza. Z tej okazji grupa Krasnala Hałabały wybrała się na wycieczkę na pocztę.

dzieci tęcza malowanie
Dzieci z grupy Smerfów przez cały zeszły tydzień omawiały temat "Kolory wokół nas". Utrwalaliśmy nazwy kolorów, szukaliśmy przedmiotów w określonym kolorze, wymienialiśmy owoce i warzywa w kolorach tęczy. Dzieci zapoznały się także ze zjawiskiem powstawania tęczy. Podsumowaniem tygodnia było wykonanie pracy plastycznej "Siedem kolorów tęczy".

owoce warzywa dzieci przedszkole

Jesień do doskonały czas na owocowo- warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W związku z tematami kompleksowymi o owocach i warzywach, w naszej sali pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców.

grupa dzieci jabłko

28 września w grupie Krasnala Hałabały obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.

dzieci plastyka dłonie

Zabawy sensoryczne u Krasnala Hałabały. Zabawy sensoryczne pomagają dziecku ukształtować prawidłową integrację sensoryczną. To od niej zależy przetwarzanie w mózgu różnych bodźców, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu.