Zielona hodowla u Wróbelka Elemelka 2023

Dzieci z grupy Wróbelka Elemelka poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu, a następnie przystąpiły do założenia wiosennej hodowli.  Przedszkolaki wysiewały do doniczek nasiona szczypiorku, rzodkiewki, sadziły cebulki, fasolkę oraz groch. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin.

Złota rybka w grupie Wróbelka Elemelka 2023

Bajki i baśnie  towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka przypomniały sobie baśń "O Rybaku i złotej rybce".

Ćwiczenia gimnastyczne w grupie Wróbelka Elemelka 2023

Głównym celem ćwiczeń gimnastycznych jest kształtowanie sprawności fizycznej, zwinności,  koordynacji wzrokowo – ruchowej a także  uświadamianie korzyści dla organizmu wynikających z ćwiczeń i zabaw ruchowych. Grupa Wróbelka Elemelka miała za  zadanie pokonać tor przeszkód, dzieci przechodziły po zróżnicowanych ścieżkach, skakały na trampolinie a także doskonaliły umiejętność planowania motorycznego.

Zwierzęta egzotyczne u Wróbelka Elemelka 2023

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Wróbelka Elemelka poszerzały swoją wiedzę na temat zwierząt egzotycznych. Dzieci utrwaliły wygląd i nazwy różnych zwierząt egzotycznych, słuchały ciekawostek o ich sposobie życia. Przedszkolaki rozwijały percepcję wzrokową i słuchową, ćwiczyły przeliczanie, a także wykonały żyrafy z papierowych kubeczków.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Reksia.