Grupa Kubusia Puchatka na warsztatach w MGOK w Margoninie 2023

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka wybrały się do MDK w Margoninie na warsztaty z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania rzeźby: misia.

Dzień Mamy i Taty w grupie Kubusia Puchatka 2023

Z okazji Święta Mamy i Taty grupa "Kubusia Puchatka" przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczny oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie życzliwość i ciepłe słowa.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misia Uszatka 2023

Mamo, Tato - nadstaw uszka
słuchaj mego dziś serduszka.
Niech Ci powie jego bicie,
że ja kocham Was nad życie!

Grupa Misia Uszatka na warsztatach z gliną 2023

Grupa Misia Uszatka wzięła udział w warsztatach ceramicznych –  lepienie z gliny. Warsztaty poprowadziła pani Agnieszka, która o glinie wie prawie wszystko. Na wstępie spotkania pokazała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Sama zabawa gliną była dla przedszkolaków wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem.

Grupa Misia Uszatka sprząta okolice przedszkola 2023

W kwietniu przedszkolaki z grupy ,,Misia Uszatka'' pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w oczyszczaniu z odpadów najbliższej okolicy – placu zabaw wokół przedszkola. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.