Dzieci stoją przy ladzie na poczcie

Dzień Poczty u Misia Uszatka.

kiszenie kapusty przedszkole

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę. , W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się iż, kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin.

W grupie Kubusia Puchatka obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa

dzieci siedzą przed stoliczkiem z mydłami

Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję
Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące.

4 października grupa "Kubusia Puchatka" włączyła się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia.