„W koszu Pani Wiosny” – zabawa matematyczna w grupie Czerwonego Kapturka 2023

22 marca dzieci z grupy Czerwony Kapturek poznały nową cyfrę – 9. Przedszkolacy poznali dary, które przynosi nam Pani Wiosna: nazywali je, segregowali je oraz tworzyli zbiory i podzbiory ze względu na cechy. Kształtowaliśmy również umiejętność liczenia oraz wykonywania określonych działań na liczbach – dodawania. Dzieci z  grupy „Czerwonego Kapturka” rozszerzały na zajęciach zakres liczenia i ustalały liczby policzonych elementów przez co rozwijaliśmy swoje kompetencje matematyczne.

Zielony ogródek na parapecie u Muminków 2023

Wiosna to radosna pora roku!  Wszystko budzi się do życia, przylatują ptaki, zaczynają pachnieć pierwsze kwiaty i pojawiają się pączki na drzewach. W marcu wraz z nadejściem wiosny, Muminki chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczego kącika zieleni.

Światowy Dzień Zespołu Downa w grupie Czerwonego Kapturka 2023

W Pierwszy Dzień Wiosny obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. 21 marca przedszkolacy z grupy „Czerwony Kapturek” zostali zapoznani z tematyką. Poznali cechy charakterystyczne osób z Zespołem Downa, dowiedzieli się czym charakteryzuje się odmienność osób z Zespołem Downa.

Domowe Zoo w grupie Muminków 2023

„Każdy ma jakiegoś bzika każdy jakieś hobby ma,
A ja w domu mam chomika kota rybki oraz psa…”
W grupie Muminki odbyły się warsztaty zoologiczne z udziałem zwierząt.

Czerwony Kapturek zakłada zieloną hodowlę 2023

Jednym z zadań umieszczonych w rocznym programie rozwoju przedszkola jest realizacja treści przyrodniczych przez kontakt z przyrodą , która stanowi bogate źródło wrażeń, przeżyć, doznań a także wywołuje chęć aktywnego działania.