Dzieci powinny poznawać świat zmysłami - informacje uzyskiwane między innymi przez zmysły przekazywane są do mózgu. Człowiek, został obdarzony w pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Za pomocą zmysłów odbieramy bodźce zewnętrzne. Następuje wtedy rozpoznawanie, segregowanie i interpretacja uzyskanych informacji. Ponadto dochodzi do porównywania tych informacji z wcześniej zdobytymi doświadczeniami.

Przedszkolaki podczas spotkania z panią pielęgniarką, poznawały właściwości „domowej ciastoliny” oraz pobudzały zmysły. Zabawy sensoryczne świetnie wpływają na ogólny rozwój dziecka. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzać świat jego doświadczeń.

Galeria zdjęć grupy Czerwony Kapturek i Muminki - zajęcia sensoryczne z pielęgniarką 2023

Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr1
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr2
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr3
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr4
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr5
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr6
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr7
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr8
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr9
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr10
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr11
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr12
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr13
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr14
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr15
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr16
Sensoryka poznawanie za pomocą zmysłów nr17