Wiosenne zajęcie otwarte w grupie Krasnala Hałabały 2023

Edukacja przedszkolna umożliwia dzieciom wszechstronny rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Aby pokazać umiejętności zdobyte przez dzieci w ciągu całego roku grupa „Krasnala Hałabały” zaprosiła rodziców na zajęcie otwarte z edukacji wieloobszarowej pt. „Biedronka poznaje kolory”. Dzieci rozwiązywały zagadki, poznawały owady w oparciu o wiersz pt. „Wyprawa pewnej biedronki” M. Wójcik, doskonaliły umiejętność analizy i syntezy sylabowej wyrazów.

Dzień Mamy i Taty w grupie Krasnala Hałabały 2023

Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Ojca grupa „Krasnala Hałabały” zaprosiła swoich rodziców na spotkanie pt. „Cała łąka dla Mamy i Taty”. Dzieci wystąpiły w roli tulipanów, maków, mleczy, konwalii i innych kwiatów dziękując rodzicom za miłość i opiekę oraz życząc wielu radosnych i szczęśliwych dni. W repertuarze uroczystości znalazły się inscenizacje pt. „Wszystko dziś dla mamy” oraz „Kwiaty dla mamy i taty”, wiersze, piosenki z aranżacją ruchową oraz tańce. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły też bum, bum rurkową orkiestrę oraz wręczyły miłe upominki, własnoręcznie wykonane w przedszkolu.

Co dzieje się w kąciku przyrody u Krasnala Hałabały 2023

W naszym kąciku przyrody gromadzimy okazy i rośliny dostępne w różnych porach roku. Wiosną są to kwiaty i gałązki krzewów. Siejemy też nasiona i sadzimy cebulki roślin. Przed świętami były to rzeżucha i owies.