W grupie Wróbelka Elemelka odbyły się zabawy z chustą animacyjną Klanza. Wielobarwna chusta zaskakuje swą wszechstronnością; można ja podrzucać, chować się pod nią, fantastycznie faluje, po chuście można się turlać, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią, a także zawijać dzieci.

Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka uczestniczyły w „zabawach makaronowych”. Tego dnia rozmawialiśmy o pochodzeniu makaronu, składnikach, z których powstaje oraz różnych daniach z makaronu w roli głównej.

grupa dzieci sensoryka

Masaż różnymi fakturami doskonale pobudza zmysły. Właściwe poruszanie się po takich przedmiotach zwiększa aktywność ruchową, doskonali kontrolę nad własnym ciałem, wzmacnia koncentrację oraz wyobraźnię (bo stopy nie tylko transportują nasze ciało, ale i przekazują informację o świecie). Taka stymulacja stóp pobudza przede wszystkim mięśnie które napinają się i rozluźniają naprzemiennie, na skutek czego korzyść z dobrego ukrwienia czerpie cały organizm.