„Ognisko” realizowane Metodą Dobrego startu w grupie Wróbelek Elemelek.  Założeniem metody jest jednoczesne rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, dotykowo-kinestetycznych i motorycznych oraz ich współdziałanie. Funkcje te leżą u podstaw złożonej czynności czytania i pisania. Celem metody jest także kształtowanie lateralizacji (ustalenie ręki dominującej) oraz orientacji w schemacie ciała i przestrzeni przy czym zajęcia są bardzo atrakcyjne dla dzieci.

Gry rozwijają pamięć, umiejętności liczenia, uczą przestrzegania zasad i cierpliwość w czekaniu na swoją kolej. Wróbelki Elemelki miały okazję zagrać w autorską grę "Z bajką do przedszkola" . Dzieciom udało się poprawnie wykonać zadania i wygrać rozgrywkę. Zachęcamy do wspólnych gier w zaciszu domowym.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z grupy Wróbelka Elemelka  podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Chętnie brały udział w  różnych zabawach muzyczno-ruchowych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wystroju sali.