W naszym przedszkolu została stworzona duża gra matematyczna pt. „Z bajką do przedszkola”. Grupa „Misia Uszatka” chętnie skorzystała z możliwości ciekawej zabawy. Doskonaliliśmy umiejętność liczenia oczek na kostce i pól na kolorowej planszy. Ogromną ciekawość i radość wywoływały zadania do wykonania zgodnie z instrukcją gry, uczące matematyki, a jednocześnie integrujące grupę. Na pewno będziemy jeszcze uczestniczyli w tej zabawie w kolejne dni.

Podczas organizowanych zajęć matematycznych w grupie „Misia Uszatka” dzieci systematycznie doskonalą umiejętność prawidłowego liczenia, dodawania i odejmowania.
W tym tygodniu do naszych zabaw wykorzystywaliśmy sylwety zimowych bałwanków. Segregowaliśmy bałwanki różniące się kolorami kapeluszy i ilością guzików. Ćwiczyliśmy też posługiwanie się liczebnikami porządkowymi: pierwszy, drugi itd. Dzięki wesołym zabawom dzieci coraz lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem matematycznych zadań i lubią matematykę.

W piątek 29.01.2021 r. w grupie „Misia Uszatka” już od rana było bardzo kolorowo i wesoło. W tym dniu odbył się Bal Karnawałowy, a w programie między innymi szalone pląsy przy muzyce, konkursy i zabawy muzyczne, pokaz strzelających konfetti i zimnych ogni, słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci bawiły się naprawdę wspaniale w przepięknych strojach. Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w przygotowanie dekoracji naszej sali. To był wspaniały, radosny i bardzo taneczny dzień.