Dzień Mamy i Taty w grupie Czerwonego Kapturka 2023

24 maja w naszym przedszkolu w grupie „Czerwony Kapturek” odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny - wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

Czerwony Kapturek na warsztatach ceramicznych – lepienie z gliny 2023

11 maja dzieci z grupy „Czerwony Kapturek” w ramach współpracy z MGOK poszły na warsztaty ceramiczne –lepienie z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia.

Zajęcia otwarte w grupie Czerwonego Kapturka 2023

W czwartek 27 kwietnia odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w grupie „Czerwony Kapturek”. Podczas zajęć przedszkolaki poprzez różne aktywności utrwalały wygląd i znaczenie symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu.