Rodzinny Rajd Rowerowy – Dzień Mamy i Taty w grupie Muminków 2023

Grupa Muminków wspólnie z wychowawcą z okazji Dnia Mamy i Taty zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem. Trasa oraz tempo rajdu dostosowane były do najmłodszych pociech, ale jak w każdym rajdzie grupka „uciekinierów” prowadziła resztę peletonu. Meta miała miejsce w Margońskiej Wsi, gdzie przedszkolaki przygotowały różne niespodzianki dla kochanych rodziców.

„Kolorowy świat” – praca plastyczna z klasą trzecią 2023

W ramach współpracy przedszkola z Szkołą Podstawową, przedszkolaki zaprosiły kl. III na warsztaty plastyczne. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez dzieci, opowiadania „Wiosenna Łąka”. Przedszkolaki wspólnie z uczniami rozmawiali na podstawie utworu, ilustracji na temat wiosennej łąki. Następnie wykonali makietę „Majowa łąka” z masy solnej oraz plasteliny.

Miłą niespodzianką okazała się wizyta pani Joanny, mamy Stanisława, która przybyła do „Muminków” ze wspaniałym kotem „Piorunem” i śnieżnobiałą, prześliczną kotką. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się pięknym, czworonożnym przyjaciołom, którzy swoimi ogromnymi oczami wpatrywał się w to, co działo się wokół.