grupa dzieci podczas zajęć o zawodzie pielęgniarki

Każdego  roku z okazji „ Dnia pielęgniarki”  grupa Muminków gościła pielęgniarkę Panią Irenę Fila, która opowiadała o wykonywanym przez siebie zawodzie. Niestety z powodów wszystkim oczywistych, w tym roku  takie spotkanie nie mogło odbyć się w przedszkolu.

grupa dzieci podczas zajęć o łące

Dzieci z grupy Muminków wykonały plakat przedstawiający wiosenną łąkę ze stokrotkami wg metody Doroty Dziamskiej ,,Edukacja przez ruch”.

grupa dzieci podczas zajęć o koniach

Ogólnopolski Dzień Konia.
Konie to szlachetne zwierzęta, które mają swój dzień 30 kwietnia. Tego dnia rozmawialiśmy o … koniach. Omówiliśmy ich wygląd zewnętrzny, umaszczenia, chody, pożywienie oraz funkcje, jakie pełnią w życiu ludzi. Nie zabrakło zabaw ruchowych z ,,konikami” w roli głównej. Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie pracy plastycznej.