narodowy dzień sportu przedszkole

Dnia 10 września w ramach Narodowego Dnia Sportu, grupa Koziołka Matołka gościła trenera piłki nożnej – Szymona Nejmana.

grupa dzieci podczas uroczystości

Kogo dziś żegna świergot ptaków?
Nie wiesz?
Żegna naszych starszaków.
Dla kogo to słonko rzuca blask wesoły?
Nie wiesz?
Dla naszych starszaków, bo idą do szkoły.
Razem ze słonkiem my się łączymy
Dużo zdrowia i szóstek starszakom życzymy!!!

grupa dzieci świętuje urodziny Koziołka Matołka

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa" - w piątek, grupa  Koziołka Matołka świętowała wspólnie 88 urodziny swojego przyjaciela Koziołka Matołka. Było słodko i bardzo wesoło- zresztą zobaczcie sami.

grupa dzieci podczas zabaw

Dzień Dziecka w grupie Koziołka Matołka.
W tym roku grupa Koziołka Matołka świętowała Dzień Dziecka zdrowo- czyli na sportowo. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych. Najwięcej emocji i zabawy dostarczyło strzelanie goli do bramki. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, upominek i słodką niespodziankę.

grupa dzieci podczas zajęć o strażakach

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji przedszkolaki, z dużym zaciekawieniem poznały specyfikę pracy strażaka,  jego ubiór oraz wszystkie zagrożenia z jakimi spotyka się w swojej pracy. Utrwaliliśmy także numery alarmowe. Gasiliśmy również pożar z krepy i bibuły oraz wykonaliśmy pracę plastyczną rozdmuchując niebieską farbę na pokolorowane płomienie.