Tydzień Bibliotek w grupie Koziołka Matołka 2023

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie dzieci z grupy Koziołka Matołka z bibliotekarką panią Grażynką, która przedstawiła historię „Poszukiwania Marudka” za pomocą teatrzyku kamishibai. Dzieci wysłuchały opowieści pt. "Moja Mama, Mój Tata" - Małgorzata Swędrowska i "Co mi powiedział tata" - Astrid Desbordes, Pauline Martin, czytane przez pracowników i wychowanków Ochotniczego Hufca Praca w Próchnowie.

Wizyta pani bibliotekarki w grupie Koziołka Matołka 2023

Dzieci z grupy Koziołka Matołka gościły panią Grażynkę , która opowiedziała bajkę o papugach. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą papugi i w jaki sposób znalazły się w naszych domach. Praca końcowa dzieci polegała na pokolorowaniu papugi. Uczyły się wierszyka J. Brzechwy "Papuga".

Sprzątanie świata w grupie Koziołka Matołka 2023

Przedszkolaki z Próchnowa zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Zielona hodowla w grupie Koziołka Matołka 2023

Od nasiona do rośliny – poszerzanie wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym w grupie Koziołka Matołka. 

Praca plastyczna "Pisanka inaczej" u Koziołka Matołka 2023

Podczas ostatnich zajęć dzieci z grupy Koziołka Matołka wykonały obraz pisanki  z materiałów przyrodniczych znalezionych w najbliższej okolicy  podczas wiosennego spacerku. Pogoda nam bardzo dopisała, a prace zainspirowane przyrodą - wyszły przepiękne.