W dniu 24 stycznia dzieci z grupy Bolka i Lolka i Pszczółki Mai obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się na sali wiejskiej w Radwankach. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Nie zabrakło wspólnych tańców z dziadkami oraz upominków. Gości ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występ.

Przedszkolaki z grupy Bolka i Lolka oraz Pszczółki Mai były na wycieczce w Chodzieskim Domu Kultury na musicalu pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu artystów z Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Bajkę o Czerwonym Kapturku, który z koszyczkiem smakołyków wędruje przez las do swojej babci znają wszystkie dzieci.

Dzieci z grupy Pszczółki Mai oraz Bolka i Lolka podczas zajęć rozmawiały o zwyczajach, tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednym ze symboli bożonarodzeniowych jest aniołek i podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały postać Anioła wykorzystując technikę: origami płaskie z koła.

W piątek 09 grudnia grupa Bolka i Lolka zorganizowała spotkanie z rodzicami, gdzie wspólnie piekli pierniki oraz wykonywały przepiękne ozdoby choinkowe. Podczas spotkania  rodzice i dzieci wykazali się dużą kreatywnością, inwencją twórczą i chęcią. Miła atmosfera, brak pośpiechu sprawiły, że wspólnie spędzony czas minął stanowczo za szybko…

mikołaj w przedszkolu rozdaje prezenty dzieciom

6 grudnia w Oddziale w Radwankach pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu w godzinach rannych przybył do przedszkola. Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.