dzieci obserwują łąkę

Wiosna to wspaniały czas na by odwiedzić pobliską łąkę. Dzieci z grupy Bolka i Lolka wybrały się na łąkę, w celu obserwacji znajdującej się na niej owadów i kwiatów. Do tego celu wykorzystały lupę. Wyprawa zakończyła się odpoczynkiem na łonie natury i schrupaniem soczystych jabłek.

Podczas wtorkowych zajęć dzieci z grupy Bolek i Lolek poznały różne rodzaje wielkanocnych ozdób.

Podczas zajęć dzieci w przedszkolu rozmawiały o ptakach zarówno o tych, które są u nas na co dzień oraz o tych które przylatują do nas wiosną, a jesienią odlatują.

Podczas spotkania z panią pielęgniarką dzieci z grupy Pszczółki Mai dowiedziały się jak wielkie znaczenie w życiu nie tylko ludzi ale również zwierząt i roślin ma woda oraz jak należy o nią dbać i ją oszczędzać.

dzieci siedzą przed elementami do sadzenia

Wraz z nadejściem wiosny zaczynają się prace w ogródkach, dzieci z grupy Pszczółki Mai dowiedziały się jakie prace wykonuje się w ogródkach przed wysiewem nasion i jakich narzędzi się używa do tych prac.