Jura Park – wycieczka dzieci z Radwanek do Solca Kujawskiego 2023

Dzieci z grupy Bolka i Lolka oraz Pszczółki Mai wybrały się na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Po przyjeździe na miejsce dzieci udały się na lekcję multimedialną na temat „Bajkowe smoki”, na której dowiedziały się jak powstała ziemia i wspólnie z panem prowadzącym zajęcia zastanawiały się czy na ziemi istniały smoki oraz przypomniały sobie niektóre smoki występujące w bajkach.

Wiosenne zajęcia otwarte w grupie Pszczółki Mai 2023

W ramach współpracy przedszkola z rodzicami 19 maja w grupie Pszczółki Mai odbyło się zajęcie otwarte, które pozwoliło rodzicom obserwować swoje dziecko na tle grupy. Tematem zajęć była wiosenna łąka. Na początku zajęcia dzieci rozwiązywały zagadki słowne o mieszkańcach łąki oraz dzieliły wyrazy na sylaby i wyodrębniały głoski w nagłosie i wygłosie wyrazów.

Wiosenne zajęcia otwarte w grupie Bolka i Lolka 2023

Wiosenne zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Bolka i Lolka.

Wizyta w szkole w grupie Bolka i Lolka 2023

18 maja dzieci z grupy Bolka i Lolka zostały zaproszone na lekcje szkolna prowadzoną przez Panią Wiolettę Wolską oraz Panią Halinkę Gapińską. Spotkanie miało za zadanie pokazać dzieciom przedszkolnym ich klasę szkolną oraz przebieg lekcji. W tym dniu odbyła się lekcja matematyki oraz plastyki. Dzieci korzystały z tablicy multimedialnej, stworzyły piękne zwierzątka przy pomocy uczniów klasy III. Dodatkowo zwiedziły stołówkę, bibliotekę szkolną oraz sale komputerową. Dziękujemy za zaproszenie.

 Grupa Pszczółki Mai poznaje zwyczaje wielkanocne 2023

Podczas wizyty w bibliotece dzieci z grupy Pszczółki Mai poznały niektóre zwyczaje wielkanocne. Pierwszą rzeczą, o której dzieci rozmawiały był koszyczek ze święconką – poznały zawartość takiego koszyczka. Następną rzeczą o której mówiła pani bibliotekarka były pisanki, pani Marlena pokazała dzieciom różny sposób dekorowania jajek, a jednocześnie dzieci miały okazję zobaczyć jajka od różnych ptaków, nie tylko od kury. Na koniec spotkania dzieci pokolorowały pisanki.