grupa dzieci przedszkolnych podczas obchodów Dnia Flagi 2024

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Przedszkolaki postanowiły uczcić te święto i 26 kwietnia uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Flagi przygotowanej przez grupę „Smerfów” oraz „Wróbelka Elemelka”.

grupa dzieci przedszkolnych podczas obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej  w Radwankach

Dzieci z przedszkola w Radwankach miały okazję uczestniczyć w uroczystości z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz pancerny Erhardt.

przedszkolna akcja sadzenia lasu razem z Nadleśnictwem Podanin

Już po raz 16. przedszkolaki z Margonina wyruszają na misję pielęgnowania przyrody, poprzez coroczne sadzenie lasu. Ta wyjątkowa inicjatywa, która co roku odbywa się w innym miejscu i odnosi niesamowite sukcesy. W tegorocznej edycji akcji, przedszkolaki kierują swoje ręce i serca ku Leśnictwu Lipiny, gdzie zamierzają zasadzić kolejną porcję młodych drzewek.

grupa dzieci podczas zajęć o zdrowym odżywaniu z pielęgniarką

12 kwietnia grupę Muminków i Czerwonego Kapturka odwiedziła pani pielęgniarka z "pyszną" niespodzianką. Z okazji "Dnia marchewki" pani Sylwia przygotowała z dziećmi sok warzywno-owocowy, a także surówkę. Przy okazji opowiedziała przedszkolakom o walorach i korzyściach wpływających na nasze zdrowie z jedzenia marchewki. Było kolorowo i smacznie!