W dniu 06 maja dzieci z grupy Bolka i Lolka oraz Pszczółki Mai spotkały się z Ochotniczą Strażą Pożarną z Podstolic i Budzynia. Dzięki uprzejmości taty Franka, dzieci miały okazję posłuchać ciekawych informacji na temat pracy strażaka, poznały sprzęt wykorzystywany w tym zawodzie.  Przedszkolaki  zobaczyły, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, oraz jak wygląda sprzęt ratowniczy i gaśniczy  wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i pokaz „gaszenia pożaru”. Największą niespodzianką okazał się przyjazd największego w powiecie wozu strażackiego. Strażacy  przekazali dzieciom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i utrwalili numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie!

Galeria zdjęć oddziału Radwanki - Dzień Strażaka 2024

Dzień Strażaka Radwanki 1