W ramach realizacjo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki brały udział w spotkaniu z panią Wiesławą Pyrcz z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W ramach programu o rozwoju czytelnictwa dzieci z przedszkola w Margoninie uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – Małgorzatą Swędrowską.

W ramach współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteka Publiczna w Margoninie, Filia w Lipinach, dzieci z grupy Myszki Miki i Koziołka Matołka zostały zaproszone na spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską.

dzieci słuchają autorki

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie odbyło się spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci panią Elizą Piotrowską, na które zostały zaproszone dzieci z grupy Czerwonego Kapturka i Muminków.

20 listopada obchodzony jest ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym na przedszkolnym holu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa została zorganizowana wystawa książek dotycząca praw dziecka.

W ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa dzieci z grupy Wróbelka Elemelka uczestniczyły w zajęciach „ Opowiem Wam o Polsce”. W czasie realizacji zajęć dzieci poznały ,,Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, a więc legendę o powstaniu państwa polskiego, następnie dzieci zagrały w przygotowaną specjalnie na tę okazję grę edukacyjną z elementami kodowania.