W ramach realizacjo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki brały udział w spotkaniu z panią Wiesławą Pyrcz z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Pani Wiesława autorka wierszy edukacyjnych dla dzieci, inspiracje do ich pisania czerpie z pracy, z dziećmi oraz zamiłowań i zainteresowań przyrodniczych. Dzisiaj dzieci poznały wiersze autorstwa pani Wiesławy „O misiach i o niedźwiadkach” oraz „Wiersze, które uczą przyrody”. Autorka czytała przedszkolakom wiersze i opowiadała, jak powstają książki. Celem spotkania autorskiego była promocja czytelnictwa oraz zaznajomienie uczestników z pracą pisarza i z procesem powstawania książek. Po spotkaniu miłych przeżyć pani Wiesława stwierdziła, że dla takich chwil warto pisać dla dzieci.

Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa - spotkanie z Wiesława Pyrcz 2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Światowy Dzień Pluszowego Misia nr1