Dzień Dziecka w Margoninie 2023

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno – ruchowych z maskotkami. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w tańcach ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie przedszkolnego placu zabaw.

Wiosenne zajęcia otwarte w grupie Reksia 2023

Wiosenne zajęcia otwarte pt.: "Kolorowe motyle" z udziałem rodziców.

Grupa Kubusia Puchatka na warsztatach w MGOK w Margoninie 2023

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka wybrały się do MDK w Margoninie na warsztaty z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania rzeźby: misia.

Wiosenne zajęcie otwarte w grupie Krasnala Hałabały 2023

Edukacja przedszkolna umożliwia dzieciom wszechstronny rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Aby pokazać umiejętności zdobyte przez dzieci w ciągu całego roku grupa „Krasnala Hałabały” zaprosiła rodziców na zajęcie otwarte z edukacji wieloobszarowej pt. „Biedronka poznaje kolory”. Dzieci rozwiązywały zagadki, poznawały owady w oparciu o wiersz pt. „Wyprawa pewnej biedronki” M. Wójcik, doskonaliły umiejętność analizy i syntezy sylabowej wyrazów.