Koncert muzyczny "Kocioł Bałkański" 2024

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zatytułowanym "Kocioł Bałkański", prezentowanym przez teatr Kulturka z Poznania. Było to wydarzenie pełne energii, rytmu i wspaniałej muzyki, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość poznania bogactwa bałkańskich rytmów i tańców. Zespół teatru Kulturka z wielkim entuzjazmem wprowadził maluchy w świat dynamicznych melodii, charakterystycznych dla tego regionu Europy.

grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć jazdy konnej w ramach move week 2024

„Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane nawet za sztukę, na której wyżyny każdy chciałby się wznieść. Dostąpić tego może jednak ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie.” Udowodnione jest, że najbardziej z koniem dogadują się dzieci, lecz aby jeździć muszą się sporo nauczyć.

grupa dzieci przedszkolnych podczas judo w ramach MoveWeek

Zajęcia  Judo to nie tylko doskonała zabawa, ale również wprowadzenie najmłodszych w świat bezpieczeństwa, dyscypliny i pozytywnej rywalizacji. Na zajęciach prowadzonych przez trenerów Klubu sportowego MKS IPPON dzieci wykonywały szereg ćwiczeń podnoszących ich sprawność fizyczną od biegania, poprzez skoki, czołganie się, aż do ćwiczeń gimnastycznych jak przewroty czy przerzuty bokiem. Trening sztuki walki został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu  #MOVEWeek. 

grupa dzieci przedszkolnych podczas obchodów dnia dziecka w oddziale Margonin i Radwanki

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas radości i zabawy, szczególnie dla najmłodszych. W przedszkolu w Margoninie obchodziliśmy ten dzień z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem. Przygotowane atrakcje, sprawiły, że uśmiechy nie znikały z twarzy naszych przedszkolaków przez cały dzień. Jedną z głównych atrakcji były zamki dmuchane, które zostały sponsorowane przez Radę Rodziców.