Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zatytułowanym "Kocioł Bałkański", prezentowanym przez teatr Kulturka z Poznania. Było to wydarzenie pełne energii, rytmu i wspaniałej muzyki, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość poznania bogactwa bałkańskich rytmów i tańców. Zespół teatru Kulturka z wielkim entuzjazmem wprowadził maluchy w świat dynamicznych melodii, charakterystycznych dla tego regionu Europy.

Dzieci były zachwycone żywiołowymi występami i chętnie angażowały się w proponowane aktywności. Jednym z najciekawszych elementów koncertu była prezentacja instrumentów muzycznych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i usłyszeć takie instrumenty jak werbel, trąbka i puzon. Każdy z tych instrumentów został dokładnie omówiony przez artystów, co wzbogaciło wiedzę muzyczną dzieci i rozbudziło ich ciekawość. Nie zabrakło również aktywnego udziału dzieci w tańcach. Artyści z teatru Kulturka zachęcili maluchy do wspólnego tańczenia, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Dzieci, z radością i zaangażowaniem, próbowały swoich sił w bałkańskich tańcach, co było nie tylko doskonałą zabawą, ale także wartościowym doświadczeniem kulturalnym. Koncert "Kocioł Bałkański" był niezwykle udanym wydarzeniem, które wprowadziło dzieci w kolorowy i dynamiczny świat bałkańskiej muzyki i tańca. Było to nie tylko świetne widowisko, ale także wartościowa lekcja muzyki i kultury. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkolaki mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i odkrywania nowych pasji.

Galeria zdjęć Przedszkola Samorządowego w Margoninie -koncert muzyczny "Kocioł Bałkański" 2024

Kocioł Bałkańśki (1)
Kocioł Bałkańśki (2)