W czwartek dzieci z grupy Pszczółki Mai oraz Bolka i Lolka udały się z wizytą do biblioteki na obchody Dnia Jabłka. Celem uczczenia Dnia Jabłka było przypomnienie przedszkolakom, że to bardzo zdrowy i smaczny owoc oraz zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju.

Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Podczas pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały również wiersz Jana Brzechwy pt. „Entliczek – pentliczek”, bawiły się przy muzyce w zabawę „Podaj jabłko”. Następnie wszystkie dzieci pięknie pokolorowały jabłuszka oraz miały okazję do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, czy rysowanie drogi w labiryncie. Na zakończenie spotkania dzieci spróbowały sok wyciskany z jabłek oraz chipsy z jabłek.

Galeria zdjęć oddziału Radwanki - Dzień Jabłka 2024

Dzien Jablka Radwanki 1