Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i prawidłowo się odżywiać, żeby bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Magdaleną Hermaszewską.

Dzieci podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową.   Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Dziękujemy za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

Spotkanie z panią dietetyk  w Przedszkolu Samorządowym w Margoninie 2022

Spotkanie z dietetykiem w Przedszkolu w Margoninie nr 1