Lasy Państwowe prowadziły trzecią edycję akcji „SprzątaMy”. Ogólnopolskie sprzątanie lasów zainaugurował Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów.

Dlatego cenne są proekologiczne zajęcia, prelekcje, działania takie jak ogólnopolska akcja #sprzątaMy las, zainicjowana kilka lat temu przez parę prezydencką. W ramach akcji #sprzataMy 5 i 6-latki z PS w Margoninie wspólnie z leśniczymi, wychowawcami, wyruszyło na teren Nadleśnictwa Podanin, aby zabrać to co nigdy w lesie nie powinno się pojawić. Dzieci wyniosły z lasu worki śmieci, które rozkładają się bardzo długo. Leśnicy podkreślają, że dzięki różnego rodzaju inicjatywom, dzieci oraz młodzież są bardziej świadome tego jak powinno zachowywać się będąc w lesie: wiedzą o tym, że nie można krzyczeć, aby nie spłoszyć zwierząt, wiedzą, że nie można śmiecić czy palić ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych. Zwieńczeniem akcji było wspólne ognisko i rozmowa. Dziękujemy bardzo leśniczym z Nadleśnictwa Podanin za cenne wskazówki, rady oraz miło spędzony czas na łonie natury.

Galeria zdjęć dzieci 5-6- latków z akcji  #sprzątaMY - wycieczka do lasu 2022

#sprzątaMY - wycieczka do lasu nr1