Wprowadzenie dzieci w świat sztuki wywiera duży wpływ na postawy moralne, kształtuje osobowość, rozładowuje nagromadzone emocje, rozwija wyobraźnię oraz pobudza zmysły.

W przedszkolu odbyło się przedstawienie muzyczne w wykonaniu Kulturki z Poznania. Teatr wykorzystuje różne środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Mówi się, że gdzieś, ktoś zapuścił korzenie, albo odwrotnie, że chce coś wykorzenić. Podczas spektaklu dzieci poznały zwyczaje, muzykę i stroje ludowe nasze oraz naszych sąsiadów. Przedszkolaki uświadomiły sobie na ile odmienna i podobna to kraina - Polska i Ukraina! Spotkanie podczas spektaklu było wspaniałą zabawą, dając najmłodszym wiele satysfakcji.

Galeria zdjęć z przedstawienia muzycznego "Odmienna i podobna kraina - Polska i Ukraina" 2022

„Odmienna i podobna kraina - Polska i Ukraina” - spektakl muzyczny nr1
„Odmienna i podobna kraina - Polska i Ukraina” – spektakl muzyczny nr2