23 kwietnia w grupie Kubusia Puchatka świętowaliśmy Światowy Dzień książki, aby pokazać dzieciom, że podobnie jak one obchodzą urodziny, tak i książki mają swoje święto. Już rano w małych zespołach układaliśmy książki w naszej biblioteczce i naprawialiśmy uszkodzone egzemplarze rozmawiając przy okazji na temat znaczenia książek w codziennym życiu.

Przypomnieliśmy też sobie zasady korzystania z książek na podstawie wiersza Olgi Adamowicz pt. „Smutna książeczka”. W dalszej części dnia dzieci oglądały dowolnie wybrane książeczki, wysłuchały bajki napisanej specjalnie na Światowy Dzień Książki pt. „Sowa i książki”, obejrzały film edukacyjny pt. Jak powstaje książka?”. Celem przygotowanych zajęć było uświadomienie dzieciom, że książki stymulują umysł, pogłębiają wiedzę, wzbogacają słownictwo, towarzyszą nam przez długie lata i mogą być naszymi przyjaciółmi.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - Dzień Książki 2024

DZIEŃ KSIĄŻKI W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 1