W piątek 4 października dzieci z grupy Wróbelka Elemelka obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Jest to dzień w którym przypomina się o szacunku do świata przyrody i konieczności dbania o niego.

W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek ze świata zwierząt. Utrwalały nazwy zwierząt egzotycznych, domowych i hodowlanych. Rozpoznawały dźwięki wydawane przez zwierzęta odgadując zagadki słuchowe. Dzieci wykonały pracę grupową tworząc piękny las dla wszystkich zwierzątek rozwijając przy tym umiejętność cięcia nożyczkami i dokładnego kolorowania mieszczenia się w konturach. Samodzielnie złożyły trójwymiarową postać jeża i sowy, doskonaląc koncentrację uwagi i stosowanie się do poleceń zawartych w instrukcji.

Galeria zdjęć grupy "Wróbelek Elemelek" - Światowy Dzień Zwierząt 2024

Światowy Dzień Zwierząt w grupie Wróbelka Elemelka1