W dniu 5 października 2022 r. dzieci z grupy Myszki Miki uczestniczyły w spotkaniu z panią Ewą Chotomską – córką znanej poetki Wandy Chotomskiej. Spotkanie zorganizowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

Ewa Chotomska to reżyserka i scenarzystka programów edukacyjnych dla dzieci, takich jak: „Budzik” , „Domowe przedszkole” i „Jedyneczka”, a także autorką książek i tekstów piosenek dla dzieci m.in. „Mydło lubi zabawę” czy „Moja fantazja”, które chętnie zaprezentowała podczas spotkania. Opowieści pani Ewy przeplatane były piosenkami, wierszykami, rymowankami, zagadkami i zabawami ruchowymi. Uśmiechnięte buzie dzieci i pełne pozytywnych emocji reakcje świadczyły o bardzo udanym spotkaniu.

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - spotkanie z pisarką Ewą Chotomską 2022

Spotkanie z E. Chotomską w Lipinach 1