Grupy: „Krasnala Hałabały” i „Smerfów” odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Margoninie. Powitała nas Pani Dyrektor oraz pani bibliotekarka, która pokazała nam pomieszczenia w bibliotece i zapoznała z zasadami wypożyczania książek.

Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się jak kulturalnie zachowywać się w bibliotece oraz jak szanować książki. W strefie dziecka pani bibliotekarka czytała dzieciom bajkę pt. „Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać”. Wszyscy z uwagą słuchali ciekawej historii uroczej myszki odkrywającej otaczając ją świat, która uczy się właściwego zachowania oraz logicznego myślenia w radzeniu sobie z trudnościami. Przedszkolacy samodzielnie oglądali też książki zgromadzone w czytelni, co było okazją do rozbudzania zainteresowania książką. Każdy znalazł coś co mu się spodobało. Można było wybrać książkę interaktywną, książkę z elementami ruchomymi, sensorycznymi, czy dźwiękowymi. Na koniec naszej wizyty wypożyczyliśmy książkę „Przygody Fenka. Szacunek – wartość, którą będziemy czytali w przedszkolu. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe i edukacyjne spotkanie.

Galeria zdjęć grup 3-latków - maluszki z wizytą w bibliotece 2022

KRASNAL HAŁABAŁA I SMERFY W BIBLIOTECE 1