Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Dlatego też, grupa Myszki Miki postanowiła założyć swoją zieloną hodowlę, witając nową porę roku - wiosnę.

Na początku dzieci dowiedziały się, co potrzebne jest do posadzenia roślin i jak ważna jest woda i słońce do ich wzrostu. Następnym etapem było,  przygotowanie doniczek, ziemi i nasion. Dzieci posadziły cebulę, posiały rzodkiewkę i pietruszkę  , a każde z nich założyło własną hodowlę owsa. Przedszkolaki nie zapomniały też o kwiatach, siejąc nasiona aksamitki. Teraz wspólnie będziemy pielęgnować nasze roślinki i czekamy na efekty.

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - zakładamy zieloną hodowlę 2023

Zielona hodowla w grupie Myszki Miki 1