Malowanie to jedna z najchętniej wykonywanych przez dzieci czynności.

Podczas realizacji tematu o rodzinie dzieci świetnie bawiły się na zajęciach plastycznych z elementem sensoplastyki, malując obraz farbami plakatowymi na foli malarskiej. Ponieważ często bywa tak, że malowanie na czymś co jest kartką nie jest atrakcyjne dzieci z wielkim zapałem zabrały się za tworzenie arcydzieła. Szybko okazało się, że malowanie na folii wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie zrażając się jednak niczym dzieci brnęły dalej w sowich działaniach, aż stworzyły piękną łąkę.

Zabawy, w których nie martwimy się o czystość sowich ubrań i swojego ciała dają dzieciom większe poczucie swobodny i wolności. Dzieci uwielbiają się brudzić, chodzić po kałużach i dotykać błota. Należy pamiętać, iż takie „brudne” zabawy mają działanie terapeutyczne.

Galeria zdjęć z zajęć senosplastycznych "Łąka dla mamy i taty" u Wróbelka Elemelka 

Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 1
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 2
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 3
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 4
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 5
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 6
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 7
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 8
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 9
Łąka dla mamy i taty u wróbelka elemelka 10