Co roku 8 czerwca w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Oceanów, żeby przypomnieć, że oceany – które wraz z atmosferą regulują klimat, pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, stanowią źródło żywności i wielu surowców – są skomplikowanym i kruchym organizmem, wciąż pełnym tajemnic.

Podczas zajęć dzieci utrwalały wiedze na temat organizmów żyjących w oceanach, brały udział w zabawach ruchowych ćwiczących między innymi równowagę, zwinność i szybkość reakcji. Atrakcyjną zabawą stało się ćwiczenie logopedyczne utrwalające prawidłowy tor oddychania. Podsumowując zajecie dzieci wykonały pracę techniczną „Rybka”.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Wróbelek Elemelek z realizacji Dnia Oceanu

Dzień oceanu wróbelek elemelek 1
Dzień oceanu wróbelek elemelek 2
Dzień oceanu wróbelek elemelek 3
Dzień oceanu wróbelek elemelek 4
Dzień oceanu wróbelek elemelek 5
Dzień oceanu wróbelek elemelek 6
Dzień oceanu wróbelek elemelek 7
Dzień oceanu wróbelek elemelek 8
Dzień oceanu wróbelek elemelek 9
Dzień oceanu wróbelek elemelek 10