Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! W tym dniu dzieci z grupy Pszczółki Mai udały się do biblioteki w Radwankach, żeby posłuchać bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. 

Galeria zdjęć dzieci z grupy Pszczółka Maja z obchodów Dnia Głośnego Czytania

dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 1
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 2
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 3
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 4
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 5
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 6
dzień głośnego czytania Pszczółka Maja 7