W dzisiejszych czasach nie każdy wie jak ważną rolę odgrywa śniadanie. W naszym przedszkolu w ramach zwiększenia świadomości rodziców i dzieci wdrożono program „Smyki i zdrowe smakołyki”, którego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania. Na ostatnich zajęciach gościliśmy Panią dietetyk Magdalenę Hermaszewską oraz rodziców dzieci.

Pani dietetyk przedstawiła prezentację pt. „Śniadanie nie musi być nudne” – czyli jak zrobić śniadanie, aby dziecko chciało jeść przy niewielkim zasobie czasowym. Następnie wszyscy wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie w kilka minut – tortillę śniadaniową pełną warzyw i witamin a na deser kulki mocy z suszonych owoców, orzechów i miodu. Dziękujemy pani dietetyk za przekazanie nam cennych wskazówek, za poświęcony czas a wszystkim za smaczne spotkanie.

Galeria zdjęć grupy Koziołek Matołek - zdrowe śniadanie 2024

Zdrowe sniadanie w grupie koziolka matolka nr 1