„Jesień w sadzie” – pod takim hasłem poprzez zabawę oraz działania plastyczne i kulinarne poznawaliśmy w ostatnim tygodniu owoce. Dzieci dowiedziały się że owoce rosną w sadzie. Przez ostatnie dni dzieci z grupy Pszczółki Mai smakowały, oglądały, dotykały i wąchały owoce z polskich sadów, ale także te bardziej egzotyczne, np. granat, awokado czy czerwony grejpfrut.

Dzieci dowiedziały się, że owoce są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, więc w przedszkolu przy różnych okazjach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie dzieci do jedzenia owoców są zajęcia praktyczne, dlatego przedszkolaki zrobiły pyszną sałatkę owocową wykorzystując owoce krajowe i egzotyczne. Po pracy odbyła się degustacja - sałatka wszystkim bardzo smakowała. Ponadto podczas zajęć wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne – gruszki oraz winogrono.

Galeria zdjęć grupy Pszczółka Maja - owocowy zawrót głowy 2023

Owocowy zawrot glowy Pszczolka Maja 1