W grupie Pszczółki Mai odbyło się zajęcie otwarte tematycznie związane z egzotycznymi zwierzętami. Podczas zajęcia rodzice mogli zaobserwować jakie umiejętności zdobyły dzieci podczas pobytu w przedszkolu. Na początku zajęcia dzieci rozwiązywały zagadki słowne o zwierzętach egzotycznych, dzieliły wyrazy na sylaby i na głoski oraz odczytywały nazwy zwierząt.

Następnie dzieci pokazały rodzicom swoje umiejętności matematyczne, przeliczały, dodawały i odejmowały na zbiorach zastępczych oraz określały położenie przedmiotów w przestrzeni. Następnie dzieci 6 – letnie odczytywały wyrazy podpisując nimi odpowiedni obrazek, a dzieci młodsze układały obrazki w pary według pierwszej głoski w wyrazach. Kolejnym zadaniem było wspólne rozwiązanie rebusu fonetycznego, a następnie dzieci rozwiązywały swoje rebusy. Było nam niezmiernie miło gościć w przedszkolu wszystkich obecnych rodziców.

Galeria zdjęć grupy Pszczółka Maja - wiosenne zajęcia otwarte 2024

Zajecie otwarte Pszczolka Maja 1