Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka postanowiły upiec pyszne babeczki. Po umyciu rąk i założeniu specjalnych strojów rozpoczęły pracę. Najpierw jednak zapoznały się z przepisem oraz urządzeniem do wypieku babeczek.

Dzieci dokładnie odmierzały i mieszały wszystkie składniki, aby ciastka się udały.  Przygotowane ciasto zostało przelane do foremek i rozpoczęło się wypiekanie. Po kilkunastu minutach ujrzeliśmy rumiane i pachnące babeczki w kształcie kwiatków i gwiazdek. Na tym praca się nie zakończyła. Pozostało bowiem udekorowanie wypieków według fantazji dzieci, mając do dyspozycji lukier, czekoladowe cukiereczki, kolorowe perełki, pałeczki oraz pianki...Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu… Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - pieczenie babeczek 2021

Pieczemy babeczki - Wróbelek Elemelek 1