Dzień Pierwszej Pomocy to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu od najmłodszych lat uwrażliwiać na pomoc drugiemu człowiekowi. Temat pierwszej pomocy przybliżył dzieciom pan Rafał Heimann, który jest strażakiem w OSP w Margoninie.

Pan Rafał przedstawił przedszkolakom podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w sposób dostosowany do ich wieku. Dzięki zabawom najmłodsi przypomnieli sobie numery alarmowe poznali pozycję bezpieczną, dowiedzieli się jak należy przeprowadzić resuscytację oraz jak postępować w sytuacjach zakrztuszenia. Przedszkolaki zaznajomiły się również z wyposażeniem apteczki. Celem tego wydarzenia jest edukowanie społeczeństwa, a także uświadamianie, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach, gdy życie drugiej osoby jest zagrożone. Dziękujemy panu Rafałowi za zaangażowanie i przekazanie cennej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - Dzień Pierwszej Pomocy 2024

Dzień Pierwszej Pomocy w grupie Myszka Miki 1