Grupa „Myszka Miki” odwiedziła MGBP w Margoninie, filia w Lipinach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który ma na celu promowanie czytelnictwa oraz spędzania wolnego czasu przy książce. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, pozwala przeżywać wspaniałe emocje. Dzieci wysłuchały wierszy z książki „Skąd się wzięła pogoda, czyli fascynująca przyroda” Izabeli Michta. Przedszkolaki utrwaliły cechy charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, nazywały zjawiska atmosferyczne oraz uświadomiły sobie konieczność dostosowania ubioru do warunków atmosferycznych. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - Dzień Głośnego Czytania 2024

„Skąd się wzięła pogoda_” nr1