Z okazji Dnia Chłopca i Dziewczynki grupa „Myszka Miki” brała udział w warsztatach kulinarnych. Pizzę lubią prawie wszyscy niezależnie od wieku. Starsi doceniają pochodzące z Włoch aromatyczne dodatki oraz perfekcyjnie wyważony sos pomidorowy. Dzieci natomiast uwielbiają połączenie ciasta drożdżowego i sera. Grupa „Myszka Miki” wzięła udział w warsztatach kulinarnych z KGW w Lipinach.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotowywać. Przedszkolaki samodzielnie wykonały pizzę ze swoimi ulubionymi składnikami – ugniatały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy poradziły sobie znakomicie. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Ponadto rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, jak również utrwalają zasady savoir- vivre. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia, współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Ach co to były za emocje, to zaangażowanie. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku! Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie. Serdecznie dziękujemy paniom z KGW w Lipinach za wspólnie spędzone chwile i przepyszną zabawę!

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - Dzień Chłopca i Dziewczynki 2024

Kulinarne przysmaki, to co lubią przedszkolaki nr1