W ostatnią środę dzieci z grupy Krasnala Hałabały miały niezwykłą okazję uczestniczyć w zajęciach sensoplastycznych na świeżym powietrzu. To wyjątkowe spotkanie nie tylko dostarczyło mnóstwo radości, ale również rozwijało ich zdolności sensoryczne i kreatywność.

Na początku zajęć dzieci poznały przepis na masę nienewtonowską. Jest to substancja o interesujących właściwościach – zachowuje się jak ciecz, ale pod wpływem nacisku staje się twarda. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować masę, mieszając mąkę ziemniaczaną z wodą. Z zaciekawieniem obserwowały, jak masa zmienia swoje właściwości pod wpływem dotyku i siły. Punktem kulminacyjnym zajęć było tworzenie mikstury z masy nienewtonowskiej i grochu. Dzieci dodawały do wcześniej przygotowanej masy suche ziarna grochu, co nadawało jej nową teksturę i właściwości. Mikstura stała się jeszcze ciekawsza do badania – jednocześnie gładka i ziarnista, co dostarczało nowych bodźców sensorycznych. Przez całe zajęcia dzieci miały okazję badać masę nienewtonowską za pomocą wszystkich zmysłów. Dotykały jej, ugniatały, wąchały, a nawet słuchały dźwięków, jakie wydawała podczas zabawy. To doświadczenie pozwoliło im na rozwijanie zdolności percepcyjnych i zwiększanie wrażliwości na bodźce z otoczenia. Zajęcia sensoplastyczne były niezwykle udane i dostarczyły dzieciom wiele radości. Dzięki nim mogły one nie tylko bawić się na świeżym powietrzu, ale również uczyć się przez zabawę, rozwijać swoje zmysły oraz kreatywność.

Galeria zdjęć dzieci z grupy "Krasnal Hałabała" - Sensoplastyka 2024

Sensoplastyka, Krasnal Hałabała (1)
Sensoplastyka, Krasnal Hałabała (2)
Sensoplastyka, Krasnal Hałabała (3)