"Kubuś Puchatek wszystkim powie, że sport to zdrowie” – to hasło naszej grupy, które zachęca i mobilizuje do aktywności ruchowej. Już przed śniadaniem dzieci uczestniczą w ćwiczeniach porannych połączonych z zabawami logopedycznymi. W ciągu dnia organizowane są też zabawy ruchowe: bieżne, skoczne, rzutne, z el. równowagi, orientacyjno-porządkowe i inne.

Wszyscy bardzo lubią również ćwiczenia w sali gimnastycznej, gdzie grupa może korzystać z różnych przyrządów i przyborów sportowych. Gry i zabawy ruchowe kształtują prawidłową postawę, budują kondycję. Aktywność oparta na ruchu całego ciała to także trening motoryki dużej, która z kolei jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju małej motoryki, a więc precyzyjnych ruchów dłoni. Dzięki ciekawym zajęciom dzieci w naszej grupie działają chętnie, aktywnie i z radością, co pozwala im rozwijać sprawność fizyczną mającą ogromny wpływ na zdrowie każdego człowieka.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - dzielni sportowcy 2023

DZIELNI SPORTOWCY W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 5