Jesień to szczególna pora roku, która dzięki bogactwu darów takich jak kasztany, liście, żołędzie, szyszki zachęca do uczestnictwa w ciekawych zabawach z wykorzystaniem tego materiału przyrodniczego. Przedszkolny ogród jest doskonałym miejscem, gdzie dzieci mają okazję do zabaw ruchowych w otoczeniu przyrody, a obserwacja liści o różnych kształtach i kolorach intensywnie wpływa na wszystkie zmysły.

Podczas realizacji tygodnia poświęconego jesiennym krajobrazom dzieci z naszej grupy zbierały barwne liście, tworzyły z nich bukiety, wykorzystywały do zabaw sensorycznych. Wszyscy z radością skakali po liściach, podrzucali je, ugniatali stopami, co dostarczyło dzieciom mnóstwo wrażeń wzrokowych i dotykowych. Zgromadzone liście posłużyły również jako pomoce do zabaw matematycznych jako liczmany do ćwiczeń w klasyfikowaniu i liczeniu.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - kraina kolorowych liści 2023

KRAINA KOLOROWYCH LIŚCI U KUBUSIA PUCHATKA 1