Podczas realizacji tematów związanych z kończącą się już porą roku, czyli jesienią, w grupie Kubusia Puchatka gościliśmy na zajęciu otwartym rodziców naszych przedszkolaków.

Dzieci wykonywały różne tajemnicze zadania w oparciu o wiersz pt. „Sześć parasoli”. Układaliśmy kolorowe kropki na parasolach za pomocą słomek, ćwicząc umiejętność liczenia. Rozwijaliśmy poczucie rytmu podczas ilustracji ruchowej do piosenki „Deszczowy dzień”. W zabawie czytelniczej pt. „Imienne kałuże” zadaniem dzieci było odszukanie kałuży ze swoim imieniem. Zademonstrowaliśmy też rodzicom ciekawą pomoc, jaką jest „Wiatrak matematyczny”. Z jego wykorzystaniem dzieci wskazywały określone części ciała i układały rytmy, doskonaląc umiejętność odtwarzania zaobserwowanych sekwencji np. orzech, kasztan, orzech, kasztan, orzech kasztan. Wspólnie z rodzicami przedszkolacy wykonały pracę plastyczną pt. „Tańczące parasolki” z el. Systemu „Edukacja przez ruch”, a na zakończenie wszyscy próbowali swoich sił ćwicząc rzuty piłeczką do parasola. Dziękujemy serdecznie rodzicom za udział we wspólnej zabawie.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek 2023

JESIENNE PODRÓŻE LIŚCI I KROPELEK DESZCZU 1