Z okazji Dnia Wody w grupie „Kubusia Puchatka” dzieci uczestniczyły
w ciekawych zajęciach wyjaśniających znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt, roślin oraz konieczność oszczędzania wody. Woda towarzyszyła nam również podczas zajęć muzycznych i ćwiczeń słuchowych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły eksperymenty wodne np. zajęcie „Co pływa, co tonie?”.

Dzieci badały jak zachowują się na wodzie zgromadzone przedmioty: drewniane i plastikowe klocki, nożyczki, klamerki, spinacze, plastelina w wałku i uformowana w różne kształty, łódeczki z foli aluminiowej i papieru itp. Pracowaliśmy w grupach, ale tak, aby każdy mógł czynnie eksperymentować. Wspólnie wyciągaliśmy wnioski dlaczego niektóre przedmioty unoszą się na wodzie, a inne toną i odpowiednio je segregowaliśmy. Naszej zabawie polegającej na badaniu, obserwowaniu i odkrywaniu właściwości wody i różnych przedmiotów towarzyszyło zadowolenie i radość z samodzielnego poznawania świata. Ten ładunek emocjonalny sprawia, że takie zabawy badawcze mają ogromny wpływ na rozwój dzieci i zachęcają do aktywnego działania.

Galeria zdjęć grupy "Kubuś Puchatek" - Eksperymenty wodne 2024

EKSPERYMENTY WODNE W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 1