Z dobrodziejstw dziedziny jaką jest matematyka korzystamy na co dzień przez całe życie. Dlatego istotne jest obcowanie z matematyką od najmłodszych lat i to nie w sposób bierny, lecz poprzez bezpośredni udział w ćwiczeniach. Osobiste doświadczenia stanowią budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności.

W pierwszym tygodniu marca dzieci w grupie „Kubusia Puchatka” brały udział w zabawach z wykorzystaniem figur geometrycznych. Dzieci odszukiwały wskazane figury, nazywały figury i kolory, wypełniały karty obrazkowe szukając odpowiednich kształtów, przeliczały figury każdego rodzaju. Kolorowe pomoce dydaktyczne wykorzystywane podczas zajęć pobudzały ciekawość
i zachęcały do aktywności, stanowiąc ważny element warunkujący atrakcyjność proponowanych dzieciom działań.

Galeria zdjęć grupy "Kubuś Puchatek"- Świat figur geometrycznych 2024

ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 1