7 czerwca w grupie „Kubusia Puchatka” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci wykonywały przygotowane zadania, aby na prośbę kota Filika „pomóc zwierzętom odzyskać głos”. Układały obrazki z 8 elementów rozwijając spostrzegawczość wzrokową. Rozwiązywały zagadki, dokonywały analizy wyrazowej zdania i wyodrębniały głoski w nagłosie wyrazów rozwijając mowę i słuch fonematyczny. Odszukiwanie obrazków niepasujących do pozostałych miało na celu ćwiczenie spostrzegawczości wzrokowej i logicznego myślenia.

Układanie zwierząt w zagrodzie wiejskiej dało dzieciom możliwość doskonalenia umiejętności matematycznych, takich jak: przeliczanie elementów zbioru i segregowanie od najmniejszej ilości elementów do największej. Podczas wykonywania zadania ruchowego z elementem kodowania dzieci uczyły się zapamiętywania ruchów ciała i przyporządkowania ruchom określonej barwy. Rzucając do celu i przechodząc po sznurku przedszkolacy doskonalili koordynację wzrokowo-ruchową oraz równowagę. Na zakończenie zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną pt. „Wesoła krowa” oraz taniec integracyjny rozwijając ekspresję plastyczną i muzyczną. Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

Galeria zdjęć grupy "Kubuś Puchatek" - Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców 2024

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 1
ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 2