Zabawy matematyczne w przedszkolu pozwalają maluchom w praktyczny sposób działać, poszukiwać, wnioskować. Sprawiają one dzieciom mnóstwo radość, rozwijają logiczne myślenie, pobudzają naturalną ciekawość i chęć do nauki.

W grupie „Kubusia Puchatka” cały rok dzieci zdobywały i doskonaliły umiejętności matematyczne. Potrafią prawidłowo liczyć, porównują liczebność zbiorów i określają gdzie jest więcej, a gdzie mniej elementów. Dobrze radzą też sobie z działaniami matematycznymi – dodawaniem i odejmowaniem na materiale praktycznym. Podczas zajęć dzieci pracowały też z figurami geometrycznymi - rozpoznawały i nazywały figury, klasyfikowały, układały mozaiki według wzoru lub własnego pomysłu. Było jeszcze wiele ciekawych zadań, a do wszystkich dzieci podchodziły z entuzjazmem i ogromną ciekawością. Na zakończenie matematycznej przygody wszyscy otrzymali dyplomy SUPER MATEMATYKA!

Galeria zdjęć grupy 'Kubuś Puchatek" - Super Matematycy 2024

SUPER MATEMATYCY W GRUPIE KUBUSIA PUCHATKA 1