grupa dzieci z przedszkola podczas zajęć sensoplastycznych

Zabawy sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie percepcji dziecka oraz jego zmysłów. W trakcie aktywności i zabaw sensorycznych maluchy poznają świat przez zmysły dotyku, smaku, zapachu i dźwięku, co sprzyja kształtowaniu ich wyobraźni i spostrzegawczości. Grupa Misia Uszatka postanowiła wykonać sensoryczne jeże.

grupa dzieci podczas zajęć kulinarnych wykonują sok owocowy

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.

Pisanki - Miś Uszatek 2024

Tradycja robienia pisanek wielkanocnych jest stara jak świat, a może nawet starsza. W różnych regionach naszego kraju robi się je w odmienny, charakterystyczny dla danej kultury lokalnej, sposób. My też postanowiłyśmy zrobić pisanki. Typowo po naszemu. Prosto, nieskomplikowanie i tak, żeby było przy tym dużo dobrej zabawy.

Zielony ogródek - Miś Uszatek 2024

Zielony ogródek w sali czyli zakładamy hodowlę roślin w grupie Misia Uszatka. Celem założenia ogródka było : poznanie zwiastunów wiosny w przyrodzie, poszerzanie wiadomości na temat hodowli roślin, rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, poznanie kolejnych etapów sadzenia roślin i siania nasion, wdrażanie do podziału zadań podczas pracy w grupie.

Dzień Matematyki - Miś Uszatek 2024

“Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Zwłaszcza, jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”...
W ramach rozwijania kompetencji matematycznych w przedszkolu, dzieci zdobywają pewną wiedzę i rozwijają określone postawy.