Korzystając z uroków pogody, grupa „Muminków” bawiła się na pokrytym śniegiem placu zabaw. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, jak również prowadziły obserwacje przyrodnicze.

Poznawały otaczającą przyrodę poprzez zmysły; poznały właściwości śniegu oraz lodu. Obserwowały własne ślady na śniegu, rozpoznawały drzewa iglaste i obserwowały drzewa liściaste. Przedszkolaki wyciągnęły wniosek, że przyroda zimą odpoczywa, nie zamiera. Oczywiście najwięcej frajdy było podczas tropienia i rozpoznawania śladów na śniegu. Badanie przyrody dostarcza dzieciom wielu możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy, odczuwania oraz podziwiania piękna przyrody.

Galeria zdjęć grupy Muminki - zabawy na śniegu 2022

Zabawy na śniegu nr1
Zabawy na śniegu nr2
Zabawy na śniegu nr3
Zabawy na śniegu nr4
Zabawy na śniegu nr5
Zabawy na śniegu nr6
Zabawy na śniegu nr7
Zabawy na śniegu nr8
Zabawy na śniegu nr9
Zabawy na śniegu nr10